Kurz začátky podnikání:

Právní a účetní minimum

Přehrát video

O kurzu

Průvodce založením živnosti, fakturací i daněmi

Sníš o dráze freelancera, ale bojíš se povinností, které tě čekají? Úplně zbytečně. Pro začátek toho není tolik, jak se ti teď možná zdá.

Zkušená majitelka účetní firmy tě v několika přehledných kapitolách provede vším, co teď potřebuješ vědět. Zjistíš, jak si založit živnost a získat vlastní IČO, jak vystavit první fakturu i jak podat daňové přiznání nebo jestli se ti vyplatí tzv. paušální daň. Objevíš i výhody a nevýhody založení s.r.o. nebo jiné obchodní společnosti.

Tenhle praktický kurz ti ušetří hodiny čtení článků na internetu, běhání po úřadech nebo výdaje za právníka či účetní. Tady najdeš všechno důležité. Najdeš v něm i praktický checklist, co a kdy zařídit.

Ať už dokončuješ školu, vracíš se po mateřské, nemocenské nebo jsi v práci, která tě nenaplňuje, tenhle kurz bude první důležitý krok na tvé podnikatelské cestě. Celý kurz můžeš sledovat na počítači i v mobilu. Potřebuješ jen přístup na internet.

Praktická mobilní aplikace

Videa můžeš sledovat na počítači nebo odkudkoli na mobilu. Stačí ti jen přístup k internetu.

30+ minut informací

V kurzu najdeš vše, co potřebuješ v začátcích svého podnikání. Kdyby cokoli, lektorka ti ráda odpoví.

Přehledně členěné kapitoly

Daně, zdravotní a sociální pojištění a další důležité okruhy najdeš v samostatných kapitolách.

PRÁVNÍ NÁLEŽITOSTI

Lucie Hořešovská

Lucie vede účetní firmu MAROTA CZ. Provede tě nástrahami založení živnosti, dá tipy k fakturaci i třeba podání daňového přiznání. Ráda ti zodpoví cokoli, co tě v průběhu kurzu napadne. Přiblíží ti začátky podnikání z pohledu účetních a právních záležitostí. Vyhneš se chybám a ušetříš si spoustu času i peněz.

Co tě v kurzu čeká

Kapitoly a podkapitoly

 • Jakou formu podnikání vybrat
 • Jak si založit živnost
 • Kdo vůbec může v ČR podnikat a za jakých podmínek
 • Kde a jak ji založit
 • Jak si schránku nastavit
 • K čemu všemu datová schránka slouží
 • Rozdíly placení při hlavní a vedlejší podnikatelské činnosti
 • Jak funguje nemocenské pojištění
 • Výše minimálních odvodů a způsob placení
 • Jak má takový dokument vypadat
 • Rozdíly: faktura s platbou na účet versus hotovostní doklad
 • Založení podnikatelského bankovního účtu
 • Potřebuješ v začátku účetní?
 • Kdy a jak podat daňové přiznání
 • Jak evidovat příjmy a výdaje
 • Princip nového režimu od roku 2021
 • Podmínky registrace k paušální dani
 • Kdy se ti (ne)vyplatí
 • Kdo ti pomůže se zakladatelskými listinami
 • Výhody podnikání pod hlavičkou obchodní společnosti
 • Rozdíly v režimu OSVČ versus S.R.O.

Cena kurzu

Celý tento kurz máš od nás za

1 490 Kč

Doživotní přístup

Reference

Lorem Ipsum

Kateřina Slavíčková
  Kateřina Slavíčková

  Studentka psychologie

  Díky Ivaně se mi podařilo dosáhnout všech svých stanovených cílů nejen při studiu psychologie ale i ve sportu. Její pozitivní energie během celého procesu člověka ještě více motivuje k dosáhnutí mnohdy nedosažitelných cílů.

  Eva Radvanská
   Eva Radvanská

   Obchodní zástupce Vinostrada

   Dvanácti-hodinový koučovací balíček mi pomohl ve větší pracovní efektivitě, motivaci a chuti k práci. Volný čas si nyní užívám naplno a prací se bavím. Děkuji Ivě za pozitivní změnu života.

   Ing. Michal Zimola
    Ing. Michal Zimola

    Ředitel finanční skupiny ZIP

    Koučování mi pomohlo především v mém rozhodování. Iva je příjemná, pozorně naslouchá, mám k ní absolutní důvěru. S její pomocí si vždy přijdu na to, co potřebuji. Doporučuji.

    Anna Zelenková
     Anna Zelenková

     UX designer

     Ivu jsem potkala na živnotní kariérní křižovatce a moc mi pomohla jak s přemýšlením nad kariérou tak s osobním seberozvojem. Nejenom, že budete každé sezení opouštět s náloží nadšení, energie a motivace, ale Iva vám s váma nasdílí spoustu materiálů, ke kterým se můžete kdykoliv v životě vrátit. Moc děkuji, už teď vím, že mi naše sezení budou moc chybět.

     Lenka Lázebníková
      Lenka Lázebníková

      Účetní

      Paní Ivaně patří velké poděkování za koučink mého syna před přijímacími zkouškami na gymnázium. Ivanin úžasný přístup, lidskost, laskavost a profesionalita pomohla k nalezení synova klidu na duši a opětovné důvěry v sebe sama.

      Koučink

      Nezůstávej na změnu sám

      Hledáš motivaci a podporu při důležitém životním kroku, jakým přechod mezi podnikatele bezesporu je? Vyber si některého z našich profesionálních koučů a rezervuj si konzultaci zdarma.

      PERSONAL COACH

      Ivana Vacková

      Jsem mentální kouč sportovců, kouč osobního rozvoje a NLP Practitioner. Toužíš-li ve svém životě po změně, neurověda nabízí úžasné výsledky. Jako certifikovaný kouč tě k nim ráda dovedu. Věřím, že každý člověk si může plnit své sny a cíle, když bude ochotný na tom makat. Já vás na té cestě ráda provedu.

      PERSONAL SPORT COACH

      Václav Krejcar

      S čím jako kouč nejčastěji pomáhám svým klientům? Společně se zaměřujeme na zvládání náročných situací, zvyšování sebevědomí a nalezení silných stránek, jak těchto silných stránek využít a aktivování potenciálu klienta.

      MOTIVATION COACH

      Michaela Pokrupová

      Jsem tady, abych vás povzbudila. Dodám vám odvahu a energii, podpořím vás ve vašich snech. Budu vás držet za ruku, nebo vás shodím ze skály, ale zajistím, že budete tam, kde být chcete. Miluju, když lidé kolem mě rostou. Když se jim daří, mají radost ze sebe a ze svého života.

      LIFE COACH

      Šárka Churavá

      Jsem kouč osobního rozvoje, který se ve svém přístupu opírá o poznatky neurovědy. Tvrdím, že úspěch není pro každého. Spolupracuji jen s těmi, kteří opravdu chtějí a jsou připraveni na sobě pořádně makat. Já, jako kouč, nabízím maximální podporu a motivaci. Ale jde o tvé výsledky, takže ta největší dřina bude na tobě. Těším se na naši společnou jízdu!

      Chceš mít přehled o novinkách, co pro tebe FreeMe chystá?

      Kliknutím na „Chci info“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.