Sníš o kariéře freelancera? Začni Kurzem právního a účetního minima

Proč kurz od FreeMe?

Jsme tým podobně smýšlejících lidí. Všichni jsme jednou stáli na rozcestí, jako jsi možná ty teď. Řešili jsme otázky jako: „Jsem dost dobrý? Zvládnu to? Seženu dost zakázek?“

Dobrá zpráva pro tebe zní: Nejspíš ano. Zvládli jsme to všichni. A rádi ti podáme pomocnou ruku. To je tvoje velká výhoda.

„Když jsem začínala já a teprve uvažovala o odchodu z korporace, bála jsem se dvou věcí: Že si mě klienti nenajdou a že nevím, co teď udělat. Na jaký úřad jít, komu, kdy a co začít platit a tak dále. Oslovila jsem kolegyni copywriterku Aničkou Sálovou, která už zkušenosti měla. Byla tak hodná, že mě během odpoledne do všeho zasvětila. Seděly jsme u toho ve fast foodu a dodnes si pamatuju, jak jsem měla oči navrch hlavy. Nakonec ale všechno bylo tak jednoduché, jak Anička řekla,“ vzpomíná na své začátky copywriterka Zuzana Veselá.

„Před lety jsme s kolegy hledali copywritera a zjistili, že to vlastně vůbec není jednoduché. Hodně jich je v agenturách nebo si jen tak přivydělávají k běžné práci na pár hodin. Přitom je to škoda, na volné noze je člověk svým pánem a i peněz si může vydělat daleko víc,“ dodává zakladatel FreeMe Jiří Vacek.

S Kurzem právního a účetního minima od FreeMe získáš:

  • Celoživotní přístup ke kurzu v PC i mobilní aplikaci.
  • Možnost učit se, kdekoli a kdykoli máš zrovna čas a chuť. Klidně v metru nebo rovnou na úřadě.
  • Podporu členů týmu, kteří byli před pár lety ve stejné situaci.
  • Šanci ptát se na cokoli autorky kurzu, majitelky účetní firmy s letitou praxí.
  • Přehledný checklist v pdf s tím, co je teď potřeba udělat pro tvé začátky jako OSVČ.

Co se v kurzu naučíš:

  1. Proč jít na živnostenský úřad radši osobně a co tam zařídit.
  2. Jak vystavit první fakturu a co musí obsahovat.
  3. Které aplikace pro vedení účetnictví ti dobře poslouží.
  4. Jak na daně a platby zdravotní pojišťovně a české správě sociálního zabezpečení.
  5. Jestli a kdy se ti vyplatí založit vlastní s. r. o. nebo jiný typ obchodní společnosti.

A samozřejmě spoustu Lucčiných tipů na jednom místě. Žádné další kurzy ani tutorialy už nepotřebuješ.

Za všechny uvádíme třeba tip na platbu sociálního pojištění:

Pokud podnikáš na hlavní činnost, začni od prvního měsíce platit aspoň minimální zálohy pojistného na sociální zabezpečení.

  • Pro rok 2023 činí záloha minimálně 2 944 Kč. Čím víc si platíš, tím vyšší budeš mít důchod 🙂 Po prvním roce podnikání ti stát stanoví tvou výši zálohy: buď zůstane minimální, nebo se zvýší podle tvých příjmů.
  • Rozhodni se, jestli si budeš platit dobrovolné nemocenské pojištění.

O autorce kurzu Lucii Horešovské

Vlastní a vede už pár let vlastní účetní firmu MAROTA CZ. Pomáhá s účetnictvím řadě drobných i velkých podnikatelů a firem. Provede tě nástrahami, které její klienti běžně řeší. Ušetří ti tak spoustu času i peněz.

Zaujali jsme tě? Mrkni rovnou na stránku Kurzu právního a účetního minima.Pokud ještě váháš, jestli bude podnikání to pravé pro tebe, rezervuj si konzultaci s vybraným koučem zdarma.