fbpx

Nejlepší AI nástroje na texty, fotografie i videa

Tvorbu textů, fotek i videí poslední dobou výrazně usnadňují AI nástroje. Připravují je různé společnosti, ale jedno mají společné: Nabízejí většinou i free verzi zdarma. Vyzkoušej ji, kde můžeš a sám uvidíš, který nástroj ti pomůže při tvé práci nejvíce.

ChatGPT

Nejznámější a nejpoužívanější AI nástroj na světě. ChatGPT je chatbot, kterého se můžeš zeptat téměř na cokoliv, a to stejným způsobem, jako by ses ptal člověka. ChatGPT ti totiž opravdu rozumí, a proto je tak snadné ho používat. ChatGPT funguje na bázi jazykových modelů GPT, které jsou trénované na miliardách stránek všemožných textů, ze kterých ti vygeneruje odpověď na tvůj dotaz.

ChatGPT ti klidně poradí třeba ohledně struktury článku, vymyslí scénář do videa, nebo ti řekne, jak máš postupovat při tvorbě webu. Nejnovější verze, ChatGPT-4, ti navíc umožní vytrénovat si vlastního asistenta, který ti pomůže se specifickým úkolem pro tvůj byznys.

Výhody

Nevýhody

Cena

ChatGPT-3.5 je zdarma, ChatGPT-4 stojí 20 $ za měsíc.

DeepL

Pokud hledáš ten nejpřesnější překladač, pak je DeepL přesně pro tebe. Díky vlastním neuronovým sítím (odnož strojového učení) dokáže v textu zachytit i ty nejmenší nuance, takže výsledný překlad je mnohem přesnější

Už v rámci free verze si vždy v překladu můžeš vyměnit jednotlivá slova a ostatní text se přepíše tak, aby na změněné slovo navazoval.

Také můžeš nahrávat celé dokumenty k přeložení a vytvářet si vlastní slovníky, abys měl nad překladem jednotlivých slov vždy maximální kontrolu.

V rámci placené verze pak můžeš textu třeba udávat formální a neformální tón nebo překládat neomezené množství textu.

Výhody

Nevýhody

Cena

Má free verzi do 1 500 znaků, nejlevnější placená verze s neomezenými znaky a udáním tónu stojí 7.49 € za měsíc.

Heygen

Tenhle AI nástroj ti umožní vytvářet kvalitní videa i bez kamery a bez herců v mnoha světových jazycích. 

Heygen totiž nabízí avatary, kteří ve videu odprezentují to, co po nich budeš chtít. Stačí jen mít nahrávku obsahu nebo zadat avatarovi text, který přečte.

Heygen ti taky umožňuje vytvořit si vlastního avatara. Můžeš totiž nahrát vlastní video, kde budeš třeba ty,

a po naskenování máš napříště k dispozici avatara, který mluví jako ty a používá gesta řeč těla, jakou ho naučíš. 

Heygen taky umí překládat videa, vytvářet nové hlasy, převést text na mluvené slovo a rozmluvit fotky. Tohle všechno zní super, ale taky to znamená že tenhle AI nástroj není nejlevnější. Za kvalitu se prostě platí.

Výhody

Nevýhody

Cena

Má free verzi na vyzkoušení funkcí, Nejlevnější placená verze s dalšími funkcemi stojí 24 $ za měsíc.

Runway

Multifunkční AI nástroj, pomocí kterého můžeš tvořit videa jen pomocí textu nebo obrázku

Runway taky umí upravovat videa, dovolí ti třeba pár tahy vymazat ze záběru nežádoucí objekty. Dále můžeš vytvářet animované přechody mezi obrázky, čím z nich uděláš třeba krátké video.

Pomocí Runway lze také generovat obrázky na základě textu,

vytvářet nový styl obrázků a také z jednoho obrázku pomocí roztažení  dotvořit mnohem větší kompozici. Runway má navíc plno dalších funkcí v podobě tzv. Magic tools, funkcí jako je třeba vyčištění zvuku nebo třeba automaticky rozmazat obličeje. 

Nejnovější Magic tool Motion brush umí animovat část obrázku přejetím myši, můžeš tak třeba rozpohybovat něčí vlasy nebo oblečení.

Výhody

Nevýhody

Cena

Má free verzi, která ti umožní vytvořit 25s videa GEN-2, 8s vida GEN-1, nebo vygeneruješ 25 obrázků. Nejlevnější placená verze stojí 12 $ za měsíc a vytvoříš s ní 25s videa GEN-2, 44s vida GEN-1, nebo vygeneruješ 125 obrázků.

Luminar Neo

Úprava fotek asi nikdy nebyla lehčí. Tenhle AI nástroj se totiž zaměřuje na standardní funkce a postupy, které maximálně zjednodušuje. Na většinu funkcí ti totiž stačí umět kliknout nebo posouvat slider. 

Luminar Neo třeba vymění nepěknou oblohu, změní celé pozadí nebo automaticky maskuje objekty jedním kliknutím.

Pro vygumování objektů stačí jen přejetí myší. A hloubku ostrosti, barevnost, kontrast nebo třeba lesknoucí se pleť upravíš jednoduše posunutím slideru. Luminar zkrátka bere všechny profi funkce a postupy, na jaké jsi zvyklý z jiných programů, a dělá je mnohem intuitivnější.

Výhody

Nevýhody

Cena

Nemá free verzi. Nejlevnější placená verze se všemi funkcemi stojí 249 Kč za měsíc.

Midjourney

Tenhle AI nástroj umí vygenerovat obrázky pro každou situaci. Midjourney jako rozhraní používá bota v aplikaci Discord, ve které se přihlásíš na server a můžeš začít tvořit tím, že napíšeš textové zadání, tzv.prompt. Midjourney ti vždy nabídne 4 verze obrázku podle tvého zadání. 

Můžeš si stáhnout ten, který se ti líbí v lepší kvalitě, nebo pokračovat v promptování. Midjourney teď nově nabízí možnost vytvořit si vlastní styl, který si můžeš uchovat a vytvářet s ním nové obrázky.

Výhody

Nevýhody

Cena

Má free verzi do 100 obrázků, Nejlevnější placená verze do 200 obrázků stojí 10 $ za měsíc.

Jasper

Komplexní Ai nástroj, který se snaží skloubit dohromady všechno, co bys mohl potřebovat při tvorbě obsahu

Jasper.ai  je dobrý pomocník pro copywritery a zároveň funguje i jako organizační platforma pro tvorbu obsahu. Jasper může generovat vlastní text i obrázky podle tvého zadání, ale také ti poslouží jako inspirace, překladač, korektor a spoustu dalšího

Má v sobě připravené šablony pro specifické formáty, jako je třeba popis produktu pro Amazon, popisek na Instagram nebo nadpis pro YouTube video. 

Jasper také obsahuje mnoho receptů, které můžeš při generování textu využít. Například při generování scénáře do videa se můžeš opírat o princip Cesty hrdiny podle Josepha Campbella a vygenerovaný text se tím bude řídit.

Výhody

Nevýhody

Cena

Nemá free verzi. Nejlevnější placená verze stojí 39 $ za měsíc.

Copy.ai

Generativní AI nástroj Copy.ai pracuje s různými jazykovými modely a prohledává internet v reálném čase. Takže máš vždy ty nejnovější informace. 

Copy.ai je svými funkcemi velice podobný Jasper.ai, také funguje i jako organizační

platforma pro tvorbu obsahu, nabízí přednastavené šablony, psaní v rámci brand voice, přepsání obsahu na jiné formáty a mnoho dalšího. Copy.ai je ale co se týče používání mnohem intuitivnější a uživatele tolik nelimituje a nenutí si připlácet.

Výhody

Nevýhody

Cena

Má free verzi. Nejlevnější placená verze stojí 36 $ za měsíc.

Vyzkoušej sám a uvidíš

Digitální tvorba se posouvá a znalost AI programů se rozhodně hodí. Vyzkoušej je a uvidíš, co který umí. Do budoucna se dá očekávat jejich zlepšování i rozšiřování nabídky. Máme se rozhodně na co těšit.